0 0
Špagety s červenou řepou

Sdílet na sociálních sítích

Nebo můžete prostě zkopírovat a sdílet adresu stránky

Suroviny

Adjust Servings:
3 ks červená řepa
olivový olej
150 g mandle
200 g sýr Eidam
100 g máslo
3 listy salát
4 lžičky citronová šťáva
citronová kůra
voda
sůl
3 stroužky česnek
1 ks střední cibule

Přidat do záložek

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Špagety s červenou řepou

  • 1 hodina 8 minut
  • porcí: 4
  • střední

Suroviny

Instrukce

Sdílet

Řepa je zástupcem kořenové zeleniny a její původ je ve středomoří a severní Africe. Je známá a oblibená nejen v Evropské, severoamerické, ale i asijské kuchyni. Její původ ovšem sahá do dávné historie. Byla známá ve Starém Římě, kde byla využívána nejen jako jídlo, ale především jako lék. Díky betaninu, který obsahuje, brání rozvoji kornatění tepen, podporuje činnost jater. Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Má také účinky močopudné, vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, atd…  Syrová řepa se dobře uplatní v salátech. Chutná s česnekem, křenem, jablkem, ořechy nebo zelím a pomeranči. V našem receptu jsme z ní udělali skvělou omáčku na špagety. Je to lehké, zdravé a velmi chutné jídlo.

  1. Řepu oloupeme, dáme na alobal, pokapeme olivovým olejem, osolíme, zalijeme troškou vody a dáme péct na 30 – 40 minut při 150 °C.
  2. Až je řepa uvařená, dáme naporcovanou do mixéru, přidáme mandle, česnek a rozmixujeme. Dochutíme ještě nastrouhanou citrónovou kůrou, šťávou z citrónu a přimícháme nastrouhaný sýr.
  3. Do hrnce dáme rozpustit máslo, cibuli na lupínky, jeden stroužek česneku na plátky a přidáme nakrájený salát na středně velké kousky a zamícháme.
  4. Až se salát spaří, přidáváme po lžičkách rozmixovanou řepu.
  5. Podáváme promíchané se špagetami a posypané sýrem.

Kroky:

1
hotovo
45 min.

Řepu oloupeme, dáme na alobal, pokapeme olivovým olejem, osolíme, zalijeme troškou vody a dáme péct na 30 - 40 minut při 150 °C.

2
hotovo
10 min.

Až je řepa uvařená, dáme naporcovanou do mixéru, přidáme mandle, česnek a rozmixujeme. Dochutíme ještě nastrouhanou citrónovou kůrou, šťávou z citrónu a přimícháme nastrouhaný sýr.

3
hotovo
6 min.

Do hrnce dáme rozpustit máslo, cibuli na lupínky, jeden stroužek česneku na plátky a přidáme nakrájený salát na středně velké kousky a zamícháme.

4
hotovo
7 min.

Až se salát spaří, přidáváme po lžičkách rozmixovanou řepu.

5
hotovo

Podáváme promíchané se špagetami a posypané sýrem.

Lucie

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
předchozí
Banánový sen
další
Mexické brambory
předchozí
Banánový sen
další
Mexické brambory

Přidejte komentář